Biostymulator do głębokiej odnowy i bioregeneracji skóry o trójkierunkowym mechanizmie działania

Opis substancji

Nucleofill® to sterylny, wchłanialny, apirogenny, produkt składający się z długich łańcuchów polimerów polinukleotydów (PDRN) pochodzenia naturalnego. Nucleofill, dzięki właściwościom biochemicznym, poprawia jakość skóry i skutecznie zapobiega objawom starzenia i fotostarzenia skóry takim jak zmarszczki, utrata jędrności, kolorytu i delikatności skóry. Z powodzeniem może być stosowany w leczeniu blizn zanikowych. Biostymulacja przebiega poprzez pobudzenie receptorów błonowych fibroblastów w skórze właściwej.

 

TRÓJKIERUNKOWY MECHANIZM DZIAŁANIA

Działanie liftingujące

Stymulacja fibroblastów prowadzi do wytwarzania kolagenu typu 1, elastyny. Poprzez działanie na receptory CD 40 fibroblasty dojrzewają w miofibroblasty. Wpływa to na działanie liftingujące i rewitalizujące niezależnie od rodzaju skóry.

Działanie antyoksydacyjne

Polimeryczne makrocząsteczki są zdolne do natychmiastowego działania „zmiatającego” wolne rodniki, które wychwytywane są przez pierścienie aromatyczne w zasadach azotowych.

Działanie nawilżające

„Gąbka elektrostatyczna”, czyli wiązanie wody przez grupy hydrofilowe pojedynczych nukleotydów prowadzące do głębokiego nawodnienia tkanek.

 

Wskazania:

• chęć uzyskania widocznego efektu odmłodzenia bez ingerencji w rysy twarzy

• chęć zmniejszenia widoczności zmarszczek, bruzd oraz ujędrnienia skóry

• narażenie na stres oksydacyjny (zanieczyszczenie powietrza, ekspozycja na słońce, palenie tytoniu, zła dieta)

• wiotka i odwodniona skóra

• chęć przygotowania skóry do zabiegów wypełniających, w celu przedłużenia utrzymywania się ich efektu estetycznego

 

Cena: 900 zł