Wypełniacze

O ZABIEGU

Z upływm lat zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej, która przemieszcza się ku dołowi co sprawia, że twarz traci swoją objętość i owal. Nabiera bardziej ostrych rysów i wygląda zdecydowanie starzej. Dzięki przywróceniu utraconej objętości oraz poprawieniu konturów, zabiegi wolumetryczne pozwalają na skuteczne odmłodzanie twarzy oraz szyi.

Kwas hialuronowy to substancja, które naturalnie występują w organizmie ludzkim. Z wiekiem następuje jednak jej utrata. Preparat wstrzyknięty w miejsca wymagające wypełnienia – w prosty i bezpieczny sposób nadają twarzy młodszy wygląd. Służy do uwydatnienia kości policzkowych lub przywrócenia im objętości, do wypełnienia ubytków tkanki mięśniowej i kostnej, oraz do wypełnienia zmarszczek np bruzd nosowo-wargowych, brody, okolicy oka, skroni oraz tzw. doliny łez.

Zabieg polega na podaniu metodą mikrokaniuli preparatu kwasu hialuronowego we wczesniej określony obszar zabiegowy. Procedura trwa ok 40 minut, efekt zabiegu jest widoczny od razu. Zabieg nie wymaga nieczulenia miejscowego, lecz jezeli pacjent sobie zyczy można znieczulić miejscowo miejsce wejscia kaniuli.

EFEKT ZABIEGU

Utrzymuje się 6-18 miesięcy.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

W przeddzień zabiegu, w dniu zabiegu i dzień po należy unikać spożywania alkoholu, aby zapobiec rozszerzaniu i pękaniu naczynek. Ponadto należy unikać leków przeciwbólowych , witaminy E, preparatów zawierających wyciąg z miłorzębu. Nie zaleca się też przeprowadzać zabiegu podczas miesiączki.

SKUTKI UBOCZNE

Zabieg jest iniekcją podskórną, zatem mogą pojawić się zaczerwienienia orazi niewielkie zasinienia. Znikają one w przeciągu pierwszych trzech dni. Nie ma przeciwwskazań do wykonania makijażu i powrotu do normalnej aktywności.

PRZECIWWSKAZANIA

Uczulenie na daną substancję , stany zapalne skóry,aktywny trądzik, opryszczka, skłonność do występowania blizn przerostowych, ciąża i okres karmienia piersią.

CENA ZABIEGU

od 750 – 950 zł