Pilingi lekarskie

O ZABIEGU

Piling lekarski to zabieg estetyczny, którego celem jest intensywne złuszczenie warstw naskórka i dotarcie do skóry właściwej. W gabinecie wykonywane są zabiegi z użyciem kwasu salicylowego, glikolowego, migdałowego i trojchlorooctowego.

WSKAZANIA

Pilingi powierzchowne np. migdałowy, glikolowy, salicylowy służą do oczyszczania skóry twarzy, redukcji zmarszczek powierzchniowych, przywrócenia jej elastyczności i jędrności oraz w leczeniu trądzika pospolitego i blizn potrądzikowych oraz usuwania przebarwień.

Pilingi średniogłębokie i głębokie kwasem TCA służą do głębokiego złuszczania skóry. Służą do odmładzania skóry , zmniejszania blizn, rozstepów, leczenia przebarwień.

PRZEBIEG ZABIEGU

Procedura pilingów powierzchownych jest bezbolesna, w przypadku pilingu kwasem trójchlorooctowym odczuwalne jest intensywne, krotkotrwałe pieczenie. Po kilku godzinach może pojawić się rumień i uczucie napięcia skóry. po 3 dniach nastepuje złuszczanie, w przypadku pilingów powierzchownych delikatne , po pilingu głębszym mocniejsze, koloru brązowego.Proces trwa 2-3 dni. Kolejny zabieg nalezy wykonać po 7-10 dniach. Wskazana jest seria 4-6 zabiegów.

W trakcie złuszczania nie wolno uzywać zadnych kosmetyków ścierających, natomiast nalezy obficie nawilżać skórę. W ciągu dnia nalezy bezwzglednie uzywać kosmetykow z wysokim flitrem przeciwsłonecznym.

EFEKT

Pilingi służą głębokiemu oczyszczeniu skóry, usunięciu martwych tkanek, wygładzeniu i zmiękczeniu naskórka. Zastosowanie kwasu w ściśle określonym stężeniu zapewnia efekt rozjaśniania przebarwień i zmian pigmentowych, regulacji procesów wydzielania sebum, nawilżenia i ujednolicenia kolorytu. Seria peelingów z zastosowaniem kwasów to również skuteczna kuracja przeciwtrądzikowa i umożliwiająca usuwanie blizn potrądzikowych. Przywraca skórze sprężystość oraz zwiększa jej gęstość poprawiając kondycję i zapewniając zdrowy, piękny wygląd.

PRZECIWWSKAZANIA

Przed zabiegiem lekarz zbierze dokładny wywiad celem ustalenia przeciwskazań do zabiegu.

Nie wolno wyknowywać zabiegu przy:

  • zakażeniu wirusowym (np. opryszczka) i bakteryjnym,
  • atopowym zapaleniu skór,
  • chorobach autoimmunologicznych.,
  • obecność brodawek i znamion w miejscu poddanym zabiegowi,
  • Pilingi można wykonać 6 miesięcy po zakończeniu kuracji doustnej retinoidami,
  • ciąża oraz karmienie piersią.