Karboksyterapia
O ZABIEGU
Karboksyterapia oznacza kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla (Co2) w celu poprawy krążenia w tkankach, przyśpieszeniu metabolizmu, redukcji tkanki tłuszczowej, stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolageu, a także tworzenia nowych naczyń włosowatych. Ponadto hemoglobina uwalnia atomy tlenu i łączy się z wychwyconym CO2, który jest rozkładany na kationy wodoru oraz jony węglowodorowe. PH w tkance zmienia się na kwaśne, a obszar zabiegu i otaczające go mięśnie są jeszcze lepiej dotlenione.
Karboksyterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowaną przy redukcji tkanki tłuszczowej. Podskórna iniekcja CO2 mechanicznie uszkadza adipocyty wywołując proces naturalnej lipolizy. Błony komórkowe pękają, a płynna zawartość komórek tłuszczowych usuwana jest przez organizm, w wyniku zwiększonego pod wpływem CO2 metabolizmu.
PRZECIWSKAZANIA DO STOSOWANIA TERAPII
- ciężka niewydolność płuc, serca i nerek,
- ciąża i karmienie piersią.
WSKAZANIA DO ZABIEGU
- Redukcja cellulitu (w stadiach od I – IV),
- Lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa,
- Redukcja drugiego podbródka oraz modelowanie owalu twarzy,
- Ujędrnianie wiotkiej skóry na ciele,
- Spłycanie blizn potrądzikowych,
- Leczenie rozstępów i blizn – śródskórna aplikacja CO2 stymuluje proces gojenia i produkcję nowego kolagenu, skóra staje się jędrniejsza, bardziej sprężysta i elastyczna.
- Leczenie cieni, obrzęków pod oczami.
- Zahamowanie i odwrócenie procesu wypadania włosów, stymulacja cebulek włosowych.
- Ujędrnienie, poprawa sprężystości skóry oraz redukcja zmarszczek – stymulacja produkcji kolagenu oraz poprawa ukrwienia skóry działa zbawiennie w walce z niechcianymi zmarszczkami.
- Objawowe leczenie łuszczycy,
- Leczenie PNŻ – przewlekłej niewydolności żylnej, owrzodzeń cukrzycowych i żylakowych, zaburzeniach krążenia czy syndromie Raynaud.
- Objawowe leczenie zawrotów głowy.