Cosmelan

O ZABIEGU

Cosmelan jest bardzo skuteczną metodą likwidowania plam i przebarwień. Jest zabiegiem, który aktywuje naturalne procesy odnowy skóry, rozjaśnia i wyrównuje jej koloryt, jest bardzo skuteczny w likwidowaniu przebarwień wystepujacych po ciązy i w czasie doustnej antykoncepcji. Może być wykonywany o każdej porze roku i jest odpowiedni do pielęgnacji każdego jej fototypu. Zabieg wykonywany jest przez lekarza.

SPOSÓB DZIAŁANIA

Preparat zawiera kompozycję składników, które blokuję enzym biorący udział w procesie powstawania melaniny (barwnika skóry odpowiedzialnego za powstawanie plam i przebarwiań).

Wskazany jest zwłaszcza na twarzy, ( z pominięciem okolicy oczu), dekolcie oraz grzbietoowej skorze rąk.

KURACJA

Zabieg jest dwuetapowy:

  • I- po dokładnym oczyszczeniu skóry lekarz nakłada maskę w kolorze miodu na 7-11 godzin, w zależności od wskazań Nastepnie pacjent idzie do domu i po określonym czasie zmywa maskę wodą. W tym czasie skóra może być zaczerwieniona ale niebolesna. Rumień utrzymuje się do 48 godzin.
  • II- po 3 dobach pacjent rozpoczyna kurację domową preparatem tzw. Cosmelan 2 zgodnie ze wskazówkami lekarza.

EFEKTYWNOŚĆ ZABIEGU

Cosmelan zapewnia natychmiastowe działanie rozjaśniające i likwidujące przebarwiania. Wyrównuje koloryt skóry, łagodnie usuwa plamy i zmiany pigmentowe różnego rodzaju czy pochodzenia. Dodatkowo reguluje wydzielanie sebum i zwęża pory, a także stymuluje regenerację włókien kolagenowych, dzięki czemu służy wygładzeniu skóry i spłyceniu zmarszczek. Pierwsze efekty można zauważyć zaraz po zabiegu, a w ciągu kolejnych 7-10 dni następuje wyraźna poprawa stanu skóry. Przebarwienia znikają po około 3 tygodniach.

CZĘSTOŚĆ ZABIEGÓW

Cosmelan jest zabiegiem jednorazowym.

Można powtórzyć po roku.

PRZECIWWSKAZANIA

  • Nie należy wystawiać skóry na intensywne działanie promieni słonecznych.
  • ciąża i okres karmienia,
  • opryszczka,
  • bliznowce.