Botoks

O ZABIEGU

Potocznie nazywa sie tak zabieg ostrzykiwania toksyną botulinową, dzięki któremu możemy odmłodzić twarz poprzez czasowe zablokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego i relaksację mięśni. W zabiegach wykorzystywana jest oczyszczona postać toksyny botulinowej typu A. Wstrzyknięcie odpowiednich, niewielkich dawek preparatu likwiduje i zapobiega zmarszczkom mimicznym wywołanym przez kurczenie się mięśni twarzy.

Po wprowadzeniu przez lekarza niewielkiej ilości preparatu w okolice zmarszczek mimicznych następuje neutralizacja działania neuronów, które odpowiadają za przesyłanie do mięśni impulsu do skurczu. Dzięki neutralizacji mięśnie nie działają przez okres od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki są “zamrożone”, wygładzają się, a mięsień „oducza” się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd.

OBSZARY ZABIEGU

  • “kurze łapki” wokół oczu,
  • zmarszczki czoła,
  • bruzda między brwiami tzw. ” lwia zmarszczka”,

a także:

  • nadmierna potliwość: pachy, dłonie, stopy.

Toksyna botulinowa jest bezpośrednio wstrzykiwanA w obszar objęty problemem. Powstrzymuje działanie nerwów, które połączone są z gruczołami wydzielania zewnętrznego. W efekcie wydzielanie potu zostaje zahamowane.

EFEKTY ZABIEGU

Pożądany efekt, w zależności od wieku i stanu skóry, uzyskuje się w ciągu 3-10 dni od zabiegu. Utrzymuje się około 6 miesięcy, przy kolejnych kuracjach czas działania, a co za tym idzie odstępy między kolejnymi zabiegami, wydłużają się. Po ustaniu działania preparatu zmarszczki są na ogół płytsze niz przed zabiegiem. Wraz z upływem czasu, jeżeli zabieg nie będzie kontynuwany, skóra będzie się starzeć zgodnie z jej biologicznym wiekiem.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Zabieg wykonywany jest przez lekarza. Jest zalecany jest w chwili powstania zauważalnych zmarszczek – tylko wtedy skutecznie można wygładzić skórę i powstrzymać ich dalsze pogłębianie się. Na wyraźniejsze bruzdy mogą być wymagane większe dawki toksyny botulinowej a nastepnie wypełnienie pozostałych zagłębień wypełniaczem. W przypadku znacznej wiotkosci skóry wskazane jest poddanie się kilku zabiegom mezoterapii przed podaneiem botoksu.

Zabieg można wykonywać już od 20 roku życia.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża, karmienie piersią, stosowanie antybiotyków aminoglikozydowych, stany grypowe, zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków antykoagulacyjnych np przeciwbólowych.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Zabieg na ogół nie pozostawia śladów. W miejscu wkłucia może powstać lekkie zaczerwienienie oraz zasinienie, które szybko ustępują. Po zabiegu można wrócić do pracy i codziennej aktywności. Nie powinno wykonywać się zabiegow z użyciem RF, głębokiej podczerwieni czy laserowych przez 2 tygodnie po zabiegu, aby nie zmniejszyć czasu działania preparatu.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Zabieg trwa kilkanaście minut, dlatego też często procedura zabiegowa określana jest mianem lunchowej. Zabieg jest szybki i prosty, jest wykonywany przez lekarza, ktory podskórnie za pomocą cienkiej igły ostrzykuje wybrany obszar małymy dawkami preparatu.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, jednak u bardzo wrażliwych pacjentów można znieczulić skórę kremem znieczulającym.

Czas: 15 -20 minut

CENA ZABIEGU

1 okolica – 450 zł
2 okolice – 800 zł
3 okolice – 1200 zł
nadpotliwość dłonie / pachy – 1500 zł
nadpotliwość stopy – 1800 zł