Zmarszczki, twój problem?

TOKSYNA BOTULINOWA (zmarszczki mimiczne, lwia bruzda, zmarszczki poprzeczne czoła)

Toksyna botulinowa to preparat stosowany od wielu lat do usuwania zmarszczek mimicznych oraz lini. Jest małoinwazyjną domięśniową procedurą iniekcyjną, wykonywaną w celach estetycznych. Działanie toksyny botulinowej polega na odwracalnym blokowaniu sygnałów nerwowych (blokuje uwalnianie neurotransmitera acetylocholiny) i osłabieniu mięśni. Uzyskuje się rozluźnienie i odprężenie mięśni mimicznych, wygładzenie zmarszczek i poprawę jakości życia pacjenta. Dawka preparatu zależy od struktury i masy mięśnia, głębokości zmarszczek i preferencji pacjenta (bardziej naturalny lub bardziej statyczny efekt).

Jak powstają zmarszczki?

Powtarzający się grymas twarzy powoduje zmarszczki i wpływa na rysy twarzy człowieka. Żeby powstała zmarszczka trzeba go powtórzyć około 200 tysięcy razy.
Środkowe włókna mięśnia okrężnego oka oraz mięśnia czołowego łączą się z mięśniem odpowiedzialnym za marszczenie brwi. Pionowe linie oraz zmarszczki powstają wskutek skurczu mięśnia marszczącego brwi i obniżacza brwi. Zaś poziome linie i zmarszczki wywołuje skurcz mięśnia czołowego (podłużnego) ściśle połączonego ze skórą i odpowiedzialnego za uniesienie brwi i powiek. Kurze łapki są zmarszczkami powstającymi w zewnętrznym kąciku oka. Pojawiają się podczas uśmiechu oraz w wyniku procesu fotostarzenia się skóry.

Wskazania:

 • zmarszczki poprzeczne czoła,
 • zmarszczki pionowe czoła, między brwiami tzw. „lwia zmarszczka” ,
 • zmarszczki wokół oczu tzw. „kurze łapki” ,
 • zmarszczki w obrębie warg
 • opadanie kącików ust

Przeciwwskazania:

 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
 • przyjmowanie leków rozluźniających mięśnie, zmniejszających działanie toksyny botulinowej (np. chlorochidyna, cyklosporyna)
 • miejscowe infekcje skóry
 • znieczulenie ogólne i miejscowe
 • ciąża i karmienie piersią
 • nadwrażliwość
 • zaburzenia krzepnięcia krwi

Zabieg trwa ok 15-20 minut w zależności od miejsc poddawanych zabiegowi.Pełen efekt leczenia widoczny jest po 7-14 dniach od zabiegu, utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Po danym okresie działanie mięśniowe zaczyna stopniowo powracać, jednak linie i zmarszczki często pojawiają się mniejsze ze względu na nakierunkowanie mięśni do odprężenia.

CENA:

1 okolica 450 zł,

2 okolice 800 zł

3 okolice 1200 zł

KWAS HIALURONOWY

Jednym z głównych problemów estetycznych jest utrata objętości tkanek. Szczególnie nasila się z wiekiem, stanowiąc główny aspekt procesów starzenia. Wypełniacze są jednym z podstawowych narzędzi służących odmładzaniu twarzy. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego wiążą wodę w skórze i powiększają objętość w danej okolicy, co pozwala uzyskać naturalny efekt wygładzenia zmarszczek oraz korekcji konturów twarzy.

Cel zastosowania wypełniaczy:
– modelowanie tkanki
– uzyskanie harmonii i wzajemnej proporcji tkanek twarzy
– przywracanie symetrii twarzy i gładkości skóry
– usuwanie pierwotnych defektów estetycznych
– zwiększanie objętości tkanek twarzy (np. powiększanie ust)
– spłycanie zmarszczek
– wypełnianie blizn zanikowych (np. po trądziku).

Wskazania:
– wypełnianie zmarszczek : „kurze łapki”, zmarszczki na czole, zmarszczki nad górną wargą, bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki
– opadnięte kąciki ust
– powiększanie warg
– wolumetria – wypełnienie ubytków tkanek (korekcja owalu twarzy, rzeźbienie okolicy jarzmowej i policzków, okolica skroniowo-czołowa)
– nawilżanie i rewitalizacja
– modelowanie nosa: kąta nosowo-czołowego, końca nosa
– uniesienie łuku brwiowego
– wypełnienie doliny łez

Zastosowanie preparatów ulegających biodegradacji, precyzyjnie wypełniających nawet niewielkie objętości i wygładzających zmarszczki (kolagen, kwas hialuronowy) stanowi przełom w zabiegach odmładzających.
Revival Clinic korzysta z wypełniaczy Restylane, Teosyal na bazie kwasu hialuronowego oraz kwasu polimlekowego- Scuptra i hydroksyapatytu wapnia- Radiesse.

Kwas hialuronowy w wypełnianiu tkanek Wydaje się obecnie najbliższy ideałowi i jest powszechnie stosowany. Używany od wielu lat, jest dobrze tolerowany, nie jest pochodzenia zwierzęcego. Kwas hialuronowy jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego w organizmie, którego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie, napięcie i elastyczność.
Preparaty te przeznaczone są do precyzyjnego wypełniania drobnych zmarszczek, korygowania nieco większych zmian oraz wolumetryczne konturowanie ciała. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Zalecenia przed zabiegiem:
Na tydzień przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny lub innych leków przeciwkrzepliwych oraz stosować leków przeciwzapalnych.

Zabieg:
Zabieg trwa 30 – 60 minut.

Zalecenia po zabiegu:
– po zabiegu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium, promieniowanie UV), nagrzewania (sauna) i skrajnie niskie temperatury,
– zaleca się pić dużo wody, gdyż kwas hialuronowy ściąga wodę,

Powikłania zabiegu wypełniania:
– obrzęk
– krwiak w miejscu wkłucia
– opryszczka

Większość z nich samoistnie ustępuje w przeciągu 2-3 dni.

Przeciwwskazania do stosowania wypełniaczy:
– ciąża
– karmienie piersią
– choroby o podłożu autoimmunologicznym
– skłonność do powstawania blizn przerostowych
– choroby zębów
– stwierdzona nadwrażliwość na jeden ze składników

CENA: od 800 – 1000 zł