Skóra sucha, twój problem?

SKÓRA SUCHA I ODWODNIONA

Skóra osłania i chroni narządy wewnętrzne przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego, utrzymuje także m.in. optymalne nawilżenie i chroni ustrój przed utratą wilgoci.  Gdy dojdzie do zaburzenia tych mechanizmów lub gdy ilość traconej przez naskórek wody jest nieproporcjonalna do poziomu jego nawodnienia, wtedy pojawia się suchość skóry, cechująca się obecnością zaczerwienienia, nadmiernym złuszczaniem, zmatowieniem, obecnością pęknięć i podrażnień, a także innych subiektywnych objawów obniżających jakość życia, takich jak uczucie ściągnięcia, spierzchnięcia, dyskomfort, uporczywy świąd, kłucie lub pieczenie. Suchość skóry to stan informujący o uszkodzeniu lub spadku wydolności bariery naskórkowej, którą tworzą płaszcz hydrolipidowy (naturalny czynnik nawilżający) a także lipidy spoiwa międzykomórkowego. Może się ona pojawić u każdego człowieka, niezależnie od wieku, płci czy pierwotnego typu cery.

Najczęstsze przyczyny suchości to czynniki środowiskowe, m.in. wiatr, mróz, suche powietrze, także suchy i zimny klimat, klimatyzatory, wentylatory, urządzenia nawiewowe, ekspozycja na promieniowanie UV, wysokie i bardzo niskie temperatury. Suchość skóry może być również spowodowana częstym kontaktem z wodą (wpływ ma jej jakość, chlorowanie, twardość).

Czynniki genetyczne mogą warunkować nieprawidłowy proces rogowacenia, a tym samym być przyczyną suchości skóry. Do genetycznie uwarunkowanych chorób przebiegających z zaburzeniem procesu keratynizacji zalicza się przede wszystkim uogólnione zaburzenia rogowacenia (np. rybia łuska), nadmierną proliferację naskórka obserwowaną zarówno w łuszczycy, jak i atopowym zapaleniu skóry. Wśród przyczyn suchości skóry wymienia się też palenie papierosów i picie alkoholu.
Do odwodnienia organizmu, a tym samym do powstawania objawów suchości, może dojść wskutek błędów żywieniowych, a także zmniejszonej podaży wody, wyniszczenia organizmu, stanów gorączkowych, wymiotów, biegunki, stosowania leków diuretycznych. Wpływ ma również niewłaściwa dieta, niedobory pokarmowe, zwłaszcza awitaminozy (np. niedobory witaminy A) oraz dieta uboga w nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) i wody mineralne.

Objawy suchej skóry bardzo często towarzyszą chorobom ogólnoustrojowym, takim jak cukrzyca, przewlekłe choroby narządów wewnętrznych (np. niewydolność nerek i/lub wątroby), niedoczynność tarczycy, nowotwory narządów wewnętrznych, jadłowstręt psychiczny czy uszkodzeniu ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, jak i innym chorobom o podłożu neurologicznym.

Polecane zabiegi

 • Mezoterapia igłowa
 • Osocze bogatopłytkowe
 • Mikrodermabrazja + odżywienie skóry
 • Obagi Shine / Fresh
 • Zabiegi nawilżające

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia jest metodą stosowaną od lat w celu miejscowego leczenia zmian chorobowych lub ich profilaktyki. Zabieg polega na podawaniu małych ilości substancji leczniczej punkt po punkcie na określonym obszarze ciała za pomocą iniekcji.

Mechanizm działania
Mezoterapia ma wielostronne działanie. Preparat leczniczy podawany jest dokładnie tam gdzie powinien się znaleźć (dotyczy to zarówno okolicy ciała jak i głębokości wstrzyknięć). Gęste nakłuwanie skóry cienkimi igłami ma samo w sobie działanie stymulujące na produkcję fibroblastów.

Wskazania do zabiegu

 • odmładzanie i poprawa wyglądu skóry
 • redukcja zmarszczek
 • odmłodzenie owalu twarzy
 • przywracanie napięcia i elastyczności skóry
 • leczenie rozstępów i blizn
 • leczenie wypadania włosów
 • leczenie cellulitu
 • leczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Przeciwskazania

 • ciąża
 • cukrzyca (niewyrównana)
 • stany zapalne skóry
 • opryszczka
 • terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
 • choroba nowotworowa.

Stosowane preparaty

 • Dermaheal HSR
 • Neauvia
 • Princess Rich
 • Jalupro
 • Filorga NCTF HA

Dermaheal HSR
Marka Dermaheal jest gwarantem wysokiej jakości i zaawansowanej technologii produktów stworzonych w laboratoriach Caregen. Ich innowacyjna formuła zawiera jedyne w swoim rodzaju czynniki wzrostu i peptydy biomimetyczne. Produkty Dermaheal to linia preparatów stosowanych w mezoterapii przeciw starzeniu się skóry, przebarwieniom skórnym, w redukcji cellulitu i lokalnych otłuszczeń i oraz przeciw wypadaniu włosów.

Produkt przeznaczony jest do rewitalizacji skóry dojrzałej okolic twarzy, szyi i dekoltu. Powoduje zmniejszenie drobnych zmarszczek i poprawę napięcia. Wzmacnia elastyczność skóry poprzez indukcję syntezy kolagenu i elastyny. Nawilża suchą skórę i pomaga jej utrzymać optymalną równowagę wodną.

W jego składzie znaleźć można 58 aktywnych składników: 5 peptydów biomimetycznych, 13 witamin, 24 aminokwasy, 5 minerałów, 4 koenzymy, 4 kwasy nukleinowe, 2 czynniki redukujące (antyoksydanty), 50mg kwasu hialuronowego w każdej ampułce.

Obok zapobiegania starzeniu się skóry ma działanie przeciwzmarszczkowe. Przeznaczony jest też do skóry trądzikowej o rozszerzonych porach. Jego efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy. Zazwyczaj zaleca się wykonywanie dwóch do trzech serii zabiegów w ciągu roku.

Cena : 350 zł

NEAUVIA ORGANIC HYDRO DELUX

Neauvia Organic Hydro Deluxe zawiera 18 mg/ml czystego kwasu hialuronowego, pozyskiwanego z Bacillus subtilis. Tak wysokie stężenie pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty, widoczne już od pierwszego zabiegu. Preparat zawiera także 0,01% hydroksyapatytu wapnia, który dodatkowo pobudza produkcję kolagenu, poprawiając skuteczność terapii. Do osiągnięcia optymalnych rezultatów wystarcza zazwyczaj seria 4 zabiegów przeprowadzonych w odstępach 3 tygodni. Chcąc zapewnić długotrwały rezultat, pod koniec serii warto zaoferować pacjentowi przeprowadzenie zabiegu uzupełniającego, który powinien być wykonany po upływie sześciu miesięcy.

ZALETY:

► Wysokie stężenie HA zapewniające doskonałe nawilżanie
► Poprawa gęstości skóry dzięki hydroksyapatytowi
► Regeneracja, korekcja zmarszczek powierzchownych
► Widoczna poprawa jakości skóry
► Wyjątkowe bezpieczeństwo dzięki pozyskiwaniu HA z Bacillus subtilis

Cena: 600 zł

PRINCESS RICH
Princess Rich to doskonały sposób na odmłodzenie skóry poprzez jej nawilżenie. To idealny preparat stworzony do iniekcji do naskórka lub głębszych warstw skóry, który działa jako wypełniacz małych zmarszczek oraz doskonale poprawia gęstość skóry.

Produkt powstaje w procesie ART (Advanced Rejuvination Technology): ta najnowsza technologia wykorzystuje nawilżające właściwości naturalnego kwasu hialuronowego i glicerolu występujących w organizmie człowieka, najwyższe na rynku stężenie glicerolu (2%) i kwasu hialuronowego (1,8%) zastosowane w Princess® Rich pozwala skórze zachować naturalną młodość, napięcie i elastyczność; jest to istotny wyróżnik, świadczący o jakości i efektywności produktu. Kwas hialuronowy to jeden z podstawowych składników tkanki łącznej, który ma dla skóry właściwości uodparniające i utrzymuje ją w dobrej kondycji; jego brak równoznaczny jest ze zmarszczkami i słabszą kondycją skóry. Glicerol jest substancją odpowiedzialną za wyjątkowe działanie nawilżające: jako endogenny, kleisty polialkohol bezpośrednio wpływa na utrzymanie wysokiego poziomu nawilżenia skóry; Princess® Rich sprawia, żecząsteczki glicerolu, poprzez wiązania wodorowe, wiążą się z cząsteczkami wody – każda z nich może związać aż sześć cząsteczek wody; tworzy się wtedy swoistego rodzaju „płaszcz ochronny” wokół cząsteczek kwasu hialuronowego w skórze właściwej, dzięki czemu kwas „korzysta” z właściwości odpornościowych − termicznych, mechanicznych i enzymatycznych; zostaje utworzona skuteczna zapora chroniąca przed inwazją wolnych rodników, a w konsekwencji kwas hialuronowy łatwiej i skuteczniej zatrzymuje wodę – to intensyfikuje proces nawilżenia skóry

Cena: 500 zł

JALUPRO

Jest zabiegiem prowadzącym do głębokiej rewitalizacji skóry dzięki połączonemu działaniu substancji zwiększającej nawilżenie i elastyczność oraz aminokwasów.

JALUPRO jest to sterylny roztworem do iniekcji, ulegający wchłanianiu który:

 • nawilża tkanki skóry,a przez to zmniejsza zmarszczki poprzez ich wypełnienie
 • biorewitalizuje skórę poprzez działanie aminokwasów które są niezbędne do budowy kolagenu


Wskazania:

 • zmniejszenie elastyczności i jędrności skóry
 • skóra zmęczona, pozbawiona  młodzieńczej witalności.
 • płytkie zmarszczki
 • fotostarzenie

Stosuje się go w następujących regionach:

 • fałdy nosowo-wargowe
 • kurze łapki
 • blizny po trądziku
 • zmarszczki gładzizny czoła
 • utrata jędrności skóry (dekolt, ramiona, dłonie, uda)

Przeciwwskazania:

 • nadwrażliwość na składniki produktu
 • podrażnienie skóry
 • ciąża
 • karmienie piersią
 • aktywne infekcje skórne

Cena: 500 zł

Mezoterapia Filorga NCTF HA
To całkowicie nowe, unikatowe i innowacyjne podejście do nawilżania, ujędrniania i odmładzania skóry. Polega na połączeniu w jednym zabiegu dwóch  preparatów
o  udowodnionym  klinicznie  działaniu.  Pierwszy  to  NCTF 135HA, zawierający kwas hialuronowy i aż 53 składniki niezbędne skórze do prawidłowego funkcjonowania (m.in. witaminy, aminokwasy, antyoksydanty,  koenzymy  i  minerały).  Zapewnia  on  doskonałe  nawilżenie, wygładzenie  powierzchownych  zmarszczek, ujednolicenie  kolorytu i rozświetlenie  skóry.  Drugi  to  M-HA 18 z kwasem  hialuronowym i glicerolem, który daje bardzo głębokie nawilżenie i ujędrnienie skóry oraz zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami. Połączenie substancji zawartych w obu produktach to unikatowy, skondensowany zastrzyk odmładzający dla skóry.

Jakie rezultaty daje zabieg?
Nowatorski zabieg HYDRA BOOSTER zapewnia wielopoziomowe nawilżenie wszystkich warstw skóry i naskórka, odbudowuje strukturę skóry, poprawiając jej gęstość, wygładza powierzchowne zmarszczki spowodowane brakiem dostatecznej wilgoci w skórze. Działa też ujędrniająco, rozświetlająco i zwęża rozszerzone pory.
Jest  to  znakomity  zabieg  profilaktyczny,  który  przedłuża  młody  i  zdrowy  wygląd skóry.  Sprawdza  się  też,  gdy  skóra  wymaga  regeneracji  i  odnowy.  Może być stosowany  samodzielnie  lub  łączony  z  innymi  terapiami  estetycznymi.

Cena: 650 zł

MEZOTERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Metoda iniekcji osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Krwinki płytkowe uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu, m.in. PDGF, TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Pobudzają one procesy naprawy tkanek, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste.
Zabieg powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających regeneracji. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz po zbadaniu pacjenta.Wskazania do zabiegu
Zabieg wskazany jest dla osób, które chcą dokonać:

 • rewitalizacji skóry,
 • poprawy kolorytu skóry,
 • poprawy ukrwienia skóry,
 • zwiększyć elastyczność i napięcie skóry,
 • wygładzić i spłycić zmarszczki i bruzdy
 • skóra z trądzikiem aktywnym
 • łysienie oraz wypadające włosy

Jak wygląda zabieg
Każdy zabieg składa się z 3 etapów:

Etap I – pobranie krwi.
Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły.

Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego.
Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.

Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego.
Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, liniowo- wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry

Prawidłowo pobrana krew, odwirowana i poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań.

Wygląd skóry po zabiegu
Widoczne są zaczerwienienia w miejscach wkłucia, które znikają po kilku minutach i są niewidoczne pod makijażem. Następnego dnia nie widać żadnych śladów po wykonaniu zabiegu.

Przeciwwskazania

 • choroby krwi
 • nowotwory
 • ciąża
 • laktacja

Cena: 400 zł twarz

MIKRODERMABRAZJA + ODŻYWIENIE SKÓRY

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

Mikrodermabrazja to zabieg bezbolesnego, nieinwazyjnego, mechanicznego złuszczania zewnętrznych warstw komórek naskórka. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, przyspiesza fizjologiczny proces odnowy skóry, przeciwdziała starzeniu się skóry, poprawia jej elastyczność, ujędrnia, zmniejsza bruzdy i zmarszczki, usuwa blizny potrądzikowe, zmniejsza przebarwienia, oraz rozjaśnia skórę.
Dodatkowo wytwarzana próżnia powoduje eksfoliację, która przywraca skórze świeżość i blask. Terapia próżniowa unosi bruzdy zmarszczkowe, widocznie zwiększa napięcie mięśni,  wyraźnie wygładzając zmarszczki mimiczne.
Pozytywne efekty zabiegu można podziwiać natychmiast.

ZABIEG ZALECANY JEST :

– do wzmacniania krążenia i odnowy komórkowej
– spłyca zmarszczki mimiczne
- usuwa blizny po trądziku, znamiona
– rozjaśnia przebarwienia skórne
– zmiękczając wypryski i wągry, ułatwia oczyszczanie skóry
– skóra staje się elastyczna, jędrna i gładka

Zabieg mikrodermabrazji łączony jest z innymi zabiegami z kosmetologii, w zależności od skóry dobierana jest indywidualna terapia odżywiająco – nawilżająca.

Cena: 120 zł – twarz, 140 zł – twarz + szyja. 160 zł – twarz + szyja + dekolt

OBAGI SHINE / FRESH

OBAGI FRESH to zabieg odświeżający , pozostawia skórę gładką i promienną oraz wyraźnie rozjaśnioną już po pierwszym zabiegu.

WSKAZANIA:

• Skóra wymagająca odświeżenia
• Skóra z niedoskonałościami
• Skóra z niejednolitym kolorytem

REZULTATY:

• Świeży i promienny wygląd
• Regeneracja i wyrównanie powierzchni naskórka
• Wyrównanie kolorytu

JAK WYGLĄDA ZABIEG:
1. Oczyszczenie skóry za pomocą Obagi C-Cleaning Gel
2. Tonizacja
3. Eksfoliacja kwasem (cytrynowy, migdałowy, mlekowy) w zależności od rodzaju skóry
4. Wmasowywanie Obagi C-Clarifying Serum
5. Masaż twarzy Obagi Hydrate Cream + Obagi Professional serum z witaminą C
6. Masaż okolicy oka Obagi ElastiDerm Eye
7. Aplikacja na skórę Obagi Sun Shield SPF 50 +

Czas trwania: 60 min
Częstotliwość zabiegów: co 7 – 10 dni, poleca się wykonanie serii zabiegów od 4 – 6.

W celu przedłużenia działania zabiegu zachęcamy do zakupu kosmetyków do pielęgnacji domowej w naszym gabinecie.

Cena: 200 zł

ZABIEGI NAWILŻAJĄCE

Zabiegi nawilżające, to indywidualnie skomponowane terapie na twarz, szyję oraz dekolt.

NATYCHMIASTOWA TERAPIA NA TWARZ

Pielęgnacja twarzy, która w szybki sposób przywraca skórze równowagę. Zabieg składa się z dokładnego oczyszczenia twarzy, delikatnej eksfoliacji oraz odpowiednio dobranej maski.

Cena : 99 zł

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Zabieg polega na wprowadzeniu substancji aktywnych do skóry w wyniku zjawiska elektroporacji, któea polega na wprowadzeniu określonej substancji do skóry właściwej. Mezoterapia bezigłowa to profilaktyka przeciwstarzeniowa, wspomaga redukować cellulit, pojędrnia skórę oraz pomaga również modelować sylwetkę. Do skóry dostarczamy substancji potrzebnych, takich jak kwas hialurownowy – odpowiedni za nawilżenie skóry, kofeinę – pomagającą przy walce z cellulitem.

Cena: 150 zł

TRWAŁE NAWILŻENIE

Zabieg dostarczający odwodnionej skórze intensywnego nawilżenia nawilżenia oraz odżywienia. Znakomity zabieg dla suchej, ściągniętej i odwodnionej cery dzięki zawartości kwasu hialuronowego.

Cena: 150 zł

Po każdym zabiegu wykonanym w naszym gabinecie wykonywany jest lekki makijaż pozwalający swobodnie wyjść na ulicę.