Łuszczyca, twój problem?

Karboksyterapia oznacza kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla (Co2) w celu poprawy krążenia w tkankach, przyśpieszeniu metabolizmu, redukcji tkanki tłuszczowej, stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolageu, a także tworzenia nowych naczyń włosowatych. Ponadto hemoglobina uwalnia atomy tlenu i łączy się z wychwyconym CO2, który jest rozkładany na kationy wodoru oraz jony węglowodorowe. PH w tkance zmienia się na kwaśne, a obszar zabiegu i otaczające go mięśnie są jeszcze lepiej dotlenione.

Karboksyterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowaną przy redukcji tkanki tłuszczowej. Podskórna iniekcja CO2 mechanicznie uszkadza adipocyty wywołując proces naturalnej lipolizy. Błony komórkowe pękają, a płynna zawartość komórek tłuszczowych usuwana jest przez organizm, w wyniku zwiększonego pod wpływem CO2 metabolizmu.

Zabieg jest wysoce skuteczny, bezpieczny oraz małoinwazyjny, nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Co więcej, terapia nie pozostawia żadnych śladów i pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności. Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak ustępuje on po kilku minutach. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się też lekkie zaczerwienienie i obrzęk. Jednak nieprzyjemne doznania wynagradzają rezultaty jakie przynosi karboksyterapia.

Poprawa mikrokrążenia następuje w sposób optymalny dla obszaru z uwagi na budowę naczyń. Podobnie jest ze zmianami łuszczycowymi. Karboksyterapia prowadzi do dotlenienia i odżywienia obszarów dotkniętych zmianami łuszczycowymi.

Zabieg karboksyterapii przy zmianach łuszczycowych powinien być wykonywany w odstępach tygodniowych, ilość zabiegów uzależniona jest od zmian łuszczycowych.

Cena: od 40 zł