Rozstępy, twój problem?
KARBOKSYTERAPIA
Dwutlenek węgla to bezwonny, bezbarwny, niepalny gaz- w medycynie wykorzystywany od kilkudziesięciu lat. W latach 30-tych francuscy kardiolodzy z uzdrowiska Royat zastosowali go u pacjentów z niewydolnością żylną (poddając kąpielom w wodzie nasyconej CO2). W latach 90 dwutlenek węgla zaczęto podawać śródskórnie lecząc zmiany troficzne skóry w przebiegu miażdżycy i cukrzycy. Okazało się, że gaz wprowadzany pod skórę poprawia również jej stan jak i wygląd. Karboksyterapia nabrała nowego znaczenia. CO2 zaczęto wykorzystywać w szeroko pojętej medycynie estetycznej do walki z:
- cellulitem,
- nadmiarem tkanki tłuszczowej,
- rozstępami,
- łuszczycą,
- wypadaniem włosów,
- wiotkością i starzeniem skóry.
Zabiegi karboksyterapii to również wielka nadzieja kobiet jak i mężczyzn na pozbycie się zmarszczek. Podany w odpowiednich dawkach w skórę twarzy ma za zadanie opóźnić proces starzenia się i poprawić kondycję skóry.
Mechanizm działania
Stale obecny w naszym organizmie dwutlenek węgla reguluje przepływ krwi. To dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne. Co2 podany pod skórę przyspiesza przepływ krwi, stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu. Dwutlenek węgla stosowany w medycynie estetycznej ma rozbić nagromadzony tłuszcz.
Wskazania do zabiegu:
- „worki” pod oczami, zasinienia i zmarszczki w tej okolicy
- cellulit
- miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
- wspomaganie terapii dietetycznych
- zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie
- zwiotczenie skóry związane z wiekiem
- zaburzenia krążenia – tzw. “zimne ręce, zimne stopy” zasinienia pod oczami
- rewitalizacja skóry (odmłodzenie)
- łuszczyca
- wypadanie włósów oraz wzmocnienie cebulki włosa
Jak wygląda zabieg?
Dzięki specjalnej aparaturze i przy pomocy cienkiej igły gaz zostaje aplikowany pod skórę. Dwutlenek węgla jest podawany bez znieczulenia. Podczas zabiegu można poczuć niewielki ból, ukłucie i rozpychanie pod skórą. Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas uwypuklenia i cienkie linie. Szybko znikają, ale po zabiegu mogą pozostać zaczerwienienia i lekkie spuchnięcie. O tym jak długo trwa zabieg decyduje ilość podawanego gazu. Redukcja zmarszczek pod oczami to zaledwie 3 minuty, leczenie rozstępów na udach potrwa pół godziny.
Dwutlenek węgla podawany jest przy pomocy specjalnej aparatury, która reguluje jego przepływ i temperaturę. Aby zabieg przyniósł jak najlepsze efekty, należy wykonać go w seriach. Najpierw raz w tygodniu, potem raz w miesiącu. W przypadku leczenia dwutlenkiem węgla rozstępów, wiotkości skóry, cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej na efekty trzeba czekać od 6 do 12 tygodni. Jeśli chcemy zregenerować skórę w okolicach oczu czasami wystarczy jeden zabieg. Trzy minuty sprawią, że pozbędziemy się “worków pod oczami”.
Zalety:
- znikome ryzyko objawów ubocznych
- przy pierwszych zabiegach niewielka bolesność, potem ustępująca
- terapia bardzo dobrze przebadana pod względem mechanizmów działania i efektów terapeutycznych
Przeciwwskazania:
- ciąża
- ciężkie choroby serca i płuc
- choroba nowotworowa
- stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej
- terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej
Cena: od 40 zł
MEZOTERAPIA IGŁOWA
Mezoterapia jest metodą stosowaną od lat w celu miejscowego leczenia zmian chorobowych lub ich profilaktyki. Zabieg polega na podawaniu małych ilości substancji leczniczej punkt po punkcie na określonym obszarze ciała za pomocą iniekcji.
Mechanizm działania
Mezoterapia ma wielostronne działanie. Preparat leczniczy podawany jest dokładnie tam gdzie powinien się znaleźć (dotyczy to zarówno okolicy ciała jak i głębokości wstrzyknięć). Gęste nakłuwanie skóry cienkimi igłami ma samo w sobie działanie stymulujące na produkcję fibroblastów.
Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa jak gąbka wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania witaminy nie utleniają się i są w ilości wystarczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak zwiększenie produkcji kolagenu czy hamowanie reakcji wolnorodnikowych.
Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 serie w roku.
Ze względu na możliwości i efekty końcowe mezoterapia jest jednym z podstawowych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej.
Wskazania do zabiegu
- odmładzanie i poprawa wyglądu skóry
- redukcja zmarszczek
- redukcja przebarwień
- odmłodzenie owalu twarzy
- przywracanie napięcia i elastyczności skóry
- leczenie rozstępów i blizn
- leczenie wypadania włosów
- leczenie cellulitu
- leczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej
- leczenie trądziku aktywnego
Przeciwskazania
- alergie
- ciąża
- cukrzyca (niewyrównana)
- stany zapalne skóry
- opryszczka
- terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
- choroba nowotworowa.
Cena : w zależności od użytego preparatu ustalana indywidualnie
LASER CO2
Laseroterapia frakcyjna polega na stymulacji włókien kolagenowych do przebudowy, a tym samym rewitalizacji (odmłodzenia) skóry. Efekt powyższy osiąga się poprzez wykonywanie tysięcy mikrodziurek w skórze, odparowania ich z pozostawieniem wokół zdrowej nieuszkodzonej tkanki. W miejsce tych odparowanych mikrokolumn wytwarza się zdrowa skóra wypełniająca te ubytki. Laser frakcyjny pozwala dotrzeć do głębokich warstw skóry, dzięki czemu stymulacja następuje na całej jej grubości. Dzięki dużej szybkości impulsów czas trwania zabiegu wynosi od kilku do kilkunastu minut. W procesie leczenia nie ma ran, a przebudowa kolagenu trwa jeszcze długo po zabiegu.
Efekt widoczny jest już po 5 tygodniach w postaci wygładzenia powierzchni skóry. W przypadku blizn i rozstępów efekt jest trwały, a proces poprawy wydłużony w czasie. Trwałość polega na tym, że przebudowa blizny powoduje jej zanikanie, a blizna się nie odnawia. Aby usunąć bliznę w stopniu maksymalnym konieczne jest wykonanie kilku zabiegów w odstępie 4-6 tygodni.
Podstawowe zastosowania:
- redukcja blizn trądzikowych
- terapia efektów fotostarzenia – redukcja klasycznej triady objawów: sieci drobnych zmarszczek, drobnych przebarwień oraz poszerzonych porów skórnych na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach)
- wygładzanie i odmładzanie powierzchni skóry
- redukcja zmarszczek
- poprawa gęstości skóry poprzez aktywizację produkcji kolagenu typu III (fractional skin resurfacing)
- redukcja blizn przerostowych (po zabiegach chirurgicznych, po urazach, oparzeniach)
Przeciwskazania
- ciąża, laktacja,
- skłonność do tworzenia keloidów (bliznowców),
- leki immunosupresyjne,
- stosowanie leków światłouczulających (odstawić 10 dni przed zabiegiem),
- zioła: dziurawiec, nagietek,
- kosmetyki z retinolem A,
- otwarta rana na skórze w obszarze zabiegu,
- stosowanie Roaccutane i innych retinoidów,
- choroba nowotworowa skóry,
- aktywna opryszczka
Jak wygląda zabieg ?
Zabieg trwa od kilku do kiklunastu minut, w zależności jakiej okolicy dotyczy. W pierwszym etapie następuje znieczulenie pacjenta (40 minut przed zabiegiem), jeśli pacjent się zgadza, pobieramy krew, następie wirujemy ją na frakcje. Przygotowujemy skórę poprzez demakijaż, kiedy skóra zostaje dokładnie oczyszczona przystępujemy do zabiegu. Po zakończonym zabiegu laserowym „dziurki”, które zrobił laser, zostają zalane osoczem bogatopłytkowym w celu szybszej regeneracji oraz zabezpieczenia skóry przed bakteriami.
Wygląd skóry po zabiegu
- bezpośrednio po zabiegu przez godzinę lub dwie pacjent odczuwa dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opalaniu.
- po kilkunastu godzinach (wyznaczonych przez lekarza) pacjent zmywa z buzi maskę nałożoną po zabiegu i postępuje wedle otrzymanych instrukcji.
- przez okres 2-4 dni występuje przemijający rumień i obrzęk (1-2 dni).
Pielęgnacja po zabiegu:
- Przez okres 6 tygodni nie wykonujemy zabiegów drażniących skórę m.in. pilingów, dermabrazji, mikrodermabrazji.
- Bezwzględnie unikamy ekspozycji słonecznej po zabiegu stosując kremy z filtrem SPF 50 +
- Po zabiegu używamy kremu, który został przygotowany w gabinecie.
Cena : od 300 zł (cena ustalana indywidualnie)