Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /Strona/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/general.php on line 1275

Rozszerzone żyły, twój problem?

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYŃ

Rozszerzone naczynka krwionośne zazwyczaj pojawiają się na twarzy, dekolcie i nogach. Najpierw występuje rumień, który nasila się pod wpływem emocji, a następnie pojawiają się drobne, rozszerzone naczynka. Nie jest to jedynie defekt estetyczny, ponieważ rezultatem tego stanu może być m.in. trądzik różowaty. Rozszerzone naczynka na nogach mogą stanowić objaw schorzenia (niewydolności) żył. Z tego względu popękane naczynka muszą być leczone, aby nie dopuścić do ewentualnych powikłań.

Popękane naczynka pojawiają się pod wpływem zimnych lub gorących temperatur, ich gwałtownej zmiany, wiatru, emocji, słońca i picia alkoholu. Problem często występuje u kobiet ciężarnych w pierwszym trymestrze ciąży z powodu zmian w gospodarce hormonalnej, w szczególności ilości produkowanego przez organizm estrogenu i progesteronu, który zmniejsza napięcie ścian naczyń żylnych. To właśnie estrogen jest też przyczyną pojawiania się popękanych naczynek u kobiet stosujących hormonalne metody antykoncepcji.

Szczególnie podatne na pękanie naczynek są osoby z suchą, cienką i delikatną skórą, która gwałtowniej reaguje na bodźce zewnętrzne. Słabe i pozbawione elastyczności naczynka przebiegają bliżej powierzchni skóry, toteż cera staje się nienaturalnie zaróżowiona. Fachowa nazwa takich zmian to teleangiektazje. Wyraźne, czerwone niteczki mogą do siebie ściśle przylegać. Wyglądają wtedy jak jednolite, zlane zaczerwienienie.

Pierwsze objawy rozszerzonych naczynek to zaczerwienienie nosa, policzków i przestrzeni między brwiami, a także uczucie gorąca na twarzy po wypiciu alkoholu, kawy i herbaty oraz po wejściu do ciepłego pomieszczenia.

Skóra z tendencją do rozszerzonych, pękających naczynek wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz profilaktyki chroniącej przed nasileniem się objawów.

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYŃ

Optymalnie dobrana długość fali lasera SALSA 120 pozwala niezwykle skutecznie i bezpiecznie zamykać teleangiektazje czerwone i niebieskie o średnicach aż do 2.5 mm, a także naczyniaki płaskie i naczyniaki jamiste. Laserowe przezskórne zamykanie naczyń jest możliwe ze względu na heterogeniczność absorpcji wiązki laserowej przez hemoglobinę zawartą we krwi i melaninę. Fala o długości 940 nm jest jedną z najlepiej pochłanianych przez hemoglobinę zawartą we krwi. Jednocześnie niska absorpcja w melaninie ogranicza możliwość powstawania przebarwień i odbarwień. W rezultacie wiązka penetruje bezpośrednio do naczynia powodując jego podgrzanie i zamknięcie, minimalizując uszkodzenia skórne.

W trakcie zabiegu korzystamy z dodatkowego chłodzenia skóry za pomocą aparatu CRYO-T COOLER jako profilaktyki przeciwbólowej i przeciwobrzękowej.

Laser wyposażony jest w głowicę o regulowanej średnicy plamki roboczej w zakresie od 1 mm do 6 mm.

Prze­ci­wskaza­nia:

  • ciąża,
  • opal­enizna nat­u­ralna, po solar­ium lub po samoopalaczu,
  • bielactwo,
  • łuszczyca,
  • choroby pęcherzykowe skóry,
  • skłon­ność do przebarwień,
  • skłon­ność do bliznowców,
  • akty­wne infekcje skóry,
  • cukrzyca niewyrównana,
  • nowotwór,
  • rozrusznik serca,
  • zaburzenia krzep­nię­cia.

Przy­go­towanie do zabiegu laserowego

Przed zabiegiem nie stosować :

  • kremów lub maści z VIT A , C i kwasami owocowymi,
  • doust­nej ter­apii retinoidami (np. Roaccutane, Izotec, Acnenormin, Tretinex),
  • leków światłouczu­la­ją­cych –foto­toksy­cznych, fotoa­ler­gicznych i ziół o takim dzi­ała­niu (dzi­u­raw­iec, nagi­etek, herbata Figura 1i2 i innych herbat wyszczu­pla­ją­cych) na kilka tygodni przed zabiegiem,
  • samoopalaczy min. 4tyg. przed zabiegiem.

Postępowanie po zabiegu laserowym 

  • nat­u­ral­nym objawem po zabiegu jest zacz­er­wie­nie­nie skóry i strupki,
  • skóry po zabiegu nie należy trzeć, złuszczać, drażnić mechan­icznie, odry­wać strupków,
  • opalanie nat­u­ralne i w solar­ium jest bezwzględ­nie zabro­nione do 6 tyg.,
  • stosowanie kremów z fil­trem UV 50 SPF,
  • nie jest wskazana do tygod­nia po zabiegu sauna,
  • odpowied­nio codzi­en­nie pielęg­nować skórę naczynkową, stosować odpowied­nie kosmetyki/​kosmeceutyki do skóry naczyniowej, które poma­gają obkur­czyć i wzmoc­nić naczy­nia krwionośne,
  • chronić skórę przed zim­nem i wilgo­cią — stosować ochronne kremy w okre­sie jesienno-​zimowym.

Cena: 

pojedyńcze naczynie: 50 zł

naczynia na twarzy: 150 – 200 zł

naczynia na nogach:  200 – 400 zł

SKLEROTERAPIA

Skleroterapia to metoda leczenia żylaków za pomocą zastrzyków. Pod wpływem podanego leku dochodzi do podrażnienia błony wewnętrznej naczynia żylnego, co powoduje rozpoczęcie procesów naprawczych za pomocą specjalnych komórek produkujących włóknik. Przerastają one podrażnione naczynie, powodując jego całkowite zwłóknienie i ostateczne wyłączenie go z układu żylnego. Organizm jest zdolny do częściowego wchłonięcia tego zwłókniałego naczynia i po pewnym czasie żylak staje się zupełnie niewidoczny. Zabieg trwa około 30 minut. Zwykle wykonuje się od kilku do kilkunastu wkłuć cienką igłą.

Skleroterapię często stosuje się w połączeniu z innymi technikami, np.  leczeniem laserowym. Taka strategia postępowania pozwala nam osiągnąć doskonałe efekty lecznicze i kosmetyczne w stosunkowo krótkim czasie. Sam zabieg skleroterapii nie jest jednorazowy. Zwykle potrzeba około 3-5 sesji zabiegowych aby osiągnąć pożądany efekt leczniczy.

Zaletą metody jest stosunkowo mała uciążliwość dla pacjenta. Zabieg nie wymaga ograniczenia aktywności życiowej pacjenta, a ilość powikłań jest bardzo mała w porównaniu do innych metod.

Po zabiegu zwykle wymagane jest noszenie specjalnych rajstop lub pończoch przeciwżylakowych o stopniowanym ucisku. Potem należy spacerować przez około 30 minut. Nie wolno w tym czasie stać ani siedzieć. Opatrunek uciskowy należy utrzymywać bez przerwy od 5 do 14 dni – w zależności od zaleceń lekarza, przez pierwsze doby także podczas snu.

Skleroterapia jest metodą bardzo bezpieczną. Bardzo rzadko obserwuje się poważniejsze reakcje niepożądane. Do najczęstszych “drobnych” powikłań zabiegu należą:

  • siniaki, zaczerwienienie, bolesność w miejscu wstrzyknięcia
  • pokrzywka w miejscu wstrzyknięcia leku
  • przemijające zgrubienia i przebarwienia w miejscu nastrzykniętych żylaków

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest

  •  stosowanie terapii hormonalnej – w niektórych przypadkach ciąża i karmienie piersią

Przed pierwszym zabiegiem skleroterapii konieczne jest wykonanie USG żył głębokich. 

Cena: ustalana indywidualnie z lekrzem
1 ampułka – 200 zł

PILINGI DO CERY NACZYNIOWEJ

pH formula CR1 Complex to kompozycja resurfacingu lecząca trądzik różowaty (w fazie remisji), chroniczne zaczerwienienia oraz silne stany łuszczycowe (rozjaśnienia). CR1 Complex doskonale nadaje się do cery naczynkowej i atopowej.

CR1 Complex zawiera retinol oraz kwasy migdałowy, salicylowy i mlekowy w różnych stężeniach dostosowane odpowiednio do stopnia zaawansowania zmian.

CR1 Complex wykazuje silne właściwości antybakteryjne, które pomagają niszczyć drobnoustroje związane z wykwitami w trądziku różowatym. Idealnie nadaje się dla pacjentów ciepiących z powodu kumulacji chorób skóry, takich jak przebarwienia i trądzik. Jednocześnie pomaga on rozbić desmosomy (wiązania między komórkami), aby umożliwić łatwiejsze złuszczanie martwych komórek na powierzchni oraz skutecznie nawilżyć głębsze warstwy skóry.

CR1 Complex posiada jeden stopnień działania ( na poziomie naskórka), liczba stosowanych warstw jest określana na podstawie czułości i poziomu tolerancji pacjenta.

Cena: 200 zł