• NOWOŚCI

    START    /    NOWOŚCI

  • NOWOŚCI

    START / NOWOŚCI

SKLEROTERAPIA - ostrzykiwanie żylaków

Skleroterapia to metoda leczenia żylaków za pomocą zastrzyków. Pod wpływem podanego leku dochodzi do podrażnienia błony wewnętrznej naczynia żylnego, co powoduje rozpoczęcie procesów naprawczych za pomocą specjalnych komórek produkujących włóknik. Przerastają one podrażnione naczynie, powodując jego całkowite zwłóknienie i ostateczne wyłączenie go z układu żylnego. Organizm jest zdolny do częściowego wchłonięcia tego zwłókniałego naczynia i po pewnym czasie żylak staje się zupełnie niewidoczny. Zabieg trwa około 30 minut. Zwykle wykonuje się od kilku do kilkunastu wkłuć cienką igłą.

 

Skleroterapię często stosuje się w połączeniu z innymi technikami, np.  leczeniem laserowym. Taka strategia postępowania pozwala nam osiągnąć doskonałe efekty lecznicze i kosmetyczne w stosunkowo krótkim czasie. Sam zabieg skleroterapii nie jest jednorazowy. Zwykle potrzeba około 3-5 sesji zabiegowych aby osiągnąć pożądany efekt leczniczy.

Zaletą metody jest stosunkowo mała uciążliwość dla pacjenta. Zabieg nie wymaga ograniczenia aktywności życiowej pacjenta, a ilość powikłań jest bardzo mała w porównaniu do innych metod.

Po zabiegu zwykle wymagane jest noszenie specjalnych rajstop lub pończoch przeciwżylakowych o stopniowanym ucisku. Potem należy spacerować przez około 30 minut. Nie wolno w tym czasie stać ani siedzieć. Opatrunek uciskowy należy utrzymywać bez przerwy od 5 do 14 dni - w zależności od zaleceń lekarza, przez pierwsze doby także podczas snu.

Skleroterapia jest metodą bardzo bezpieczną. Bardzo rzadko obserwuje się poważniejsze reakcje niepożądane. Do najczęstszych "drobnych" powikłań zabiegu należą:

  • siniaki, zaczerwienienie, bolesność w miejscu wstrzyknięcia
  • pokrzywka w miejscu wstrzyknięcia leku
  • przemijające zgrubienia i przebarwienia w miejscu nastrzykniętych żylaków

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest

  •  stosowanie terapii hormonalnej - w niektórych przypadkach
  • ciąża i karmienie piersią

Przed pierwszym zabiegiem skleroterapii konieczne jest wykonanie USG żył głębokich.

 Cena: ustalana indywidualnie po konsultacji z lekarzem

 

lokalizacjaUl. Jana III Sobieskiego 3c/56,
14-100 Ostróda

kontakt+48 533 123 644
medycynaestetycznaostroda@home.pl
footer logo
Wszelkie prawa zastrzeżone
© ENJOY - Medycyna estetyczna i kosmetologia 2015
up